AKTUALNOŚCI 2017/2018 WAŻNE INFORMACJE Kiedy nie mamy lekcji... Z czego możemy tu korzystać ARCHIWUM 2016/2017 ARCHIWUM (2015/2016) ARCHIWUM (2014/15)

AKTUALNOŚCI 2017/2018

Międzyszkolny Konkurs Plastyczny
"Wakacyjne wspomnienia"

Miło nam poinformować, iż Amelka Wojdakowska uczennica klasy III B zdobyła nagrodę w konkursie „Wakacyjne wspomnienia” organizowanym przez  świetlicę przy Szkole Podstawowej nr 32 w Białymstoku.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

p. Aldona Mogielnicka

Zajęcia plastyczne w świetlicy

Wychowanie przez sztukę to nieodłączny element wszechstronnego rozwoju człowieka. Chcąc kształtować wrażliwość na piękno, rozwijać smak estetyczny oraz  dziecięcą kreatywność, w ramach zajęć w świetlicy szkolnej organizowane są  zajęcia plastyczne.

Prowadzone są przez p. Aldonę Mogielnicką i p. Julitę Kondrat.

Serdecznie zapraszamy!!!smiley

Jesienny quiz wiedzy

Świetlica szkolna to nie tylko miejsce, gdzie miło i przyjemnie spędzamy czas na zabawie. To również miejsce, gdzie uczymy się i zdobywamy wiedzę. W październiku w górnej świetlicy odbył  się Jesienny quiz wiedzy dla klas II i III. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w turnieju. Na wstępie wypowiadały się na temat zmian zachodzących jesienią w przyrodzie. Następnie odpowiadały indywidualnie na zadawane pytania, a także pracowały w grupach. Kolejnym, nieco trudniejszym zadaniem było dopasowanie liści do właściwego drzewa, ale i tu dzieci poradziły sobie doskonale.  Nie zabrakło również krzyżówki o tematyce jesiennej i zabawy „Zgadnij, co to jest”, gdzie uczniowie rozpoznawali za pomocą dotyku i węchu typowych jesiennych warzyw i owoców.  Wszystkie dzieci będą na pewno mile wspominać te zajęcia, ponieważ każde z nich mogło wziąć udział w turnieju, zabłysnąć swoją ogromną wiedzą i dostać słodką nagrodę.

p. Aldona Mogielnicka, p. Monika Leszczyńska

Świetlicowy Konkurs Plastyczny
"Pocztówka z wakacji"

We wrześniu nauczyciele świetlicy szkolnej zorganizowali konkurs plastyczny pt. "Pocztówka z wakacji".  Cieszył się on ogromnym zainteresowaniem  Nie zabrakło osób nagrodzonych! Oto wyróżnieni uczniowie:

- Aleksandra Łoś ID
- Damian Orchowski IA

- Magdalena Chojnowska ID
- Beniamin Giełażyn IA
- Małgorzata Walicka ID
- Marek Król IA
- Martyna Gaińska IA
-Zosia Klimiuk ID
- Siemienko Sonia IB
- Maja Łapińska IA
- Hanna Drabiuk IIIB
-Emilia Zembrowska IIIB
-Paulina Barszczewska IIIC
- Kinga Sadokierska IIA
-Grzegorz Pleskowicz IIIF

Laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

p. Aldona Mogielnicka

,,Cała Polska czyta dzieciom-
czyta nauczyciel bibliotekarz
pani Joanna Fiłończuk
   Już od kilku lat nasi wychowankowie uczestniczą w akcji ,,Cała Polska czyta dzieciom" organizowanej dzięki współpracy świetlicy ze szkolną biblioteką. Najmniej raz w miesiącu odwiedzają nas ,,czytający goście". Nie tylko czytają wychowankom, ale też rozmawiaja z nimi o korzyściach płynących z bcowania z książkami i prezentują pozycje szczegołnie ciekawe i wartościowe.
  W tym roku udział w akcji rozpoczęliśmy 27 września 2017 r., od spotkania z
 nauczycielem bibliotekarzem p. Joanną Fiłończuk. Przeczytała ona dzieciom z klas pierwszych, drugich i trzecich baśń ,,O Waligórze i Wyrwidębie" z książki „Podania, legendy i baśnie polskie”. Dzieci chętnie rozmawiały o treści poznanej baśni i przyznały, że już czekają na kolejne spotkanie z cyklu ,,Cała Polska czyta dzieciom".