Menu

AKTUALNOŚCI 2016/2017 WAŻNE INFORMACJE Kiedy nie mamy lekcji... Z czego możemy tu korzystać ARCHIWUM (2015/2016) ARCHIWUM (2014/15)

Świetlica szkolna

AKTUALNOŚCI 2016/2017


 

6. Białystocki Tydzień Czytania Dzieciom

    Podczas Inauguracji 6. Białostockiego Tygodnia Czytania Dzieciom, która odbyła się 2 czerwca w Operze i Filharmonii Podlaskiej, goście czytali głośno fragment rozdziału powieści Henryka Sienkiewicza  „W pustyni i w puszczy”. Cieszymy się, że w tle prezentowane były prace plastyczne wykonane przez uczniów naszej świetlicy w ramach realizacji projektu ,,Czytam książki ze szkolnej biblioteki”.

    W ramach 6. Białostockiego Tygodnia Czytania Dzieciom mieliśmy zaszczyt wziąć udział w spotkaniu, w bibliotece szkolnej, z gościem panią Anną Marią Zajkowską z Departamentu Edukacji Urzędu Miejskiego w Białymstoku. Na spotkaniu, wśród których znaleźli się uczniowie klas II bII f III b, pani Anna Maria Zajkowska zabrała dzieci w podróż dookoła świata.  Bez wychodzenia z domu, pakowania walizek i rezerwacji biletów - jedynie dzięki wspaniałej lekturze „Wierszownika z podróży dookoła świata” Łukasza Dębskiego - nasi uczniowie zwiedzili kilka odległych krajów.

Więcej informacji i odnośników do zdjęć w zakładce: Biblioteka szkolna.

wychowawczynie świetlicy

 

Międzyszkolny Konkurs Plastyczny-
"Moja ulubiona postać literacka"

    Dobra passa trwa. Uczniowie z naszej świetlicy są laureatami kolejnych konkursów. Kinga Markowska z IIIb otrzymała wyróżnienie, a Eryk Kotkowicz z IIIe nagrodę w Miejskim Konkursie Plastycznym "Moja ulubiona postać literacka" organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 16 w Białymstoku.

Serdecznie gratulujemy!!!

Zdjęcia w albumie fotograficznym.

 

"Marzenia spełniają się z Auchan"

    Podobnie jak w ubiegłym roku Firma „Auchan” i Akademia Sukcesu „Nasza Szkoła”, Przedszkole Niepubliczne Nr 1 im. Marii Konopnickiej w Białymstoku zorganizowali Miejski Konkurs Plastyczny „Marzenia spełniają się w Auchan”. Nasi uczniowie Mateusz Kubala i Zuzanna Dąbrowska z klasy IIIb wzięli w nim udział, za co otrzymali nagrody.

Serdecznie gratulujemy!!!


 

"Bajki i baśnie" i "Z biegiem Wisły"
 

    Znowu mamy kolejnych laureatów. Cieszymy się bardzo z nagrody Eryka Kotkowicza z IIIe  uzyskanej w XI Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Bajki i Baśnie” organizowanym przez Świetlicę przy Szkole Podstawowej nr 49 w Białymstoku.

   Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Z biegiem Wisły” organizowany również przez Świetlicę Szkoły Podstawowej nr 49 w Białymstoku przyniósł nagrody dla Eryka Kotkowicza z IIIe i Edyty Gawryluk IIId.

Serdecznie gratulujemy!!!


 

Międzyszkolne Konkursy Plastyczne- "Zwiastuny wiosny" i "Witaj lato"

   Uczniowie z naszej świetlicy są laureatami kolejnych konkursów. Świetlica przy Szkole Podstawowej Nr 50 z Oddziałami Integracyjnymi w Białymstoku zorganizowała Międzyszkolny Konkurs Plastyczny ,,Zwiastuny wiosny", w którym Gabriel Romaniuk z IIIa i Kinga Gawryluk z Ia otrzymali główne nagrody. A w Konkursie „Witaj lato” nagrody otrzymały uczennice: Aleksandra Sulima z IIe, Małgorzata Matowicka z IIf i Edyta Gawryluk z IIId.

Serdecznie gratulujemy!!!

Zdjęcia w albumie fotograficznym.

 

Międzyszkolny Konkurs Plastyczny-
"Wszyscy mieszkamy w Europie"

    Uczniowie z naszej świetlicy są laureatami kolejnego konkursu. Międzyszkolny Konkurs Plastyczny ,,Wszyscy mieszkamy w Europie", który zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 21 im. marsz. J. Piłsudskiego w Białymstoku obfitował w wiele nagród a otrzymali je: Wiktoria Kondzior z IIId, Emilia Zembrowska z IIb, Amelia Suchodolska z IIe i Edyta Gawryluk z IIId.

Serdecznie gratulujemy!!!


 

Międzyszkolny Konkurs Plastyczny-
"Książka, którą warto przeczytać"

    Miło nam poinformować, że mamy kolejnych zdobywców nagród w wielu konkursach.

    W Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „Książka, którą warto przeczytać”, organizowanym przez Książnicę Podlaską im. Łukasza Górnickiego, filia nr 8, nasi uczniowie zdobyli nagrody:  Eryk Kotkowicz z IIIe zajął I miejsce, a  Amelia Suchodolska z IIe, Edyta Gawryluk z IIId, Łucja Barna z IIb i Kacper Kołomyjski z IIc za wykonane prace otrzymali  II miejsce.

Serdecznie gratulujemy!!!

Zdjęcia w albumie fotograficznym.

 

Międzyszkolny Konkurs Plastyczny-
"O zdrowie dbam dobrze się mam"

    W Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „O zdrowie dbam dobrze się mam”, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 21 im. marsz. J. Piłsudskiego w Białymstoku nagrody zdobyły: Zuzanna Puchalska z IIIe, Natalia Kożan z IIIc, Wiktoria Świętochowska z IIe, Michalina Tołwińska z IIa, Amelia Suchodolska z IIe, Edyta Gawryluk z IIId, Natalia Kamińska z IIId.

Serdecznie gratulujemy!!!


 

V Festyn Rodzinny "Eko- Rodzina"

    Dzieci uczestniczące w tanecznych zajęciach świetlicowych zaprezentowały się podczas Festynu Rodzinnego w dniu 3 czerwca. Zatańczyli- prezentując tańce integracyjne (Cantry i Poprzez świat) przygotowane pod czujnym okiem p. Aleksandry Majewicz.
    W trakcie trwania Festynu rodzice wraz z dziećmi mogli skorzystać z wielu stoisk zabawowo – zadaniowych. Panie ze świetlicy przygotowały - wyklejanie obrazów przyrodniczych na papierowych talerzykach.

wychowawczynie świetlicy
Zdjęcia w albumie fotograficznym.

 

,,W świecie roślin i zwierząt" -
świetlicowy konkurs plastyczny

    Wiosna w świetlicy przebiegała pod znakiem wielu konkursów plastycznych. Aby wziąć w nich udział, wystarczyło wykonać pracę techniką dowolną. Konkurs pt. „W świecie roślin i zwierząt” cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Dzieła były różnorodne. Nie zabrakło pomysłów, aby użyć różnych materiałów, kredek pastelowych czy farb.
    Jest nam bardzo miło, że tak chętnie dzieci biorą udział w konkursach. Nie zabrakło nagrodzonych.
    Dyplomy i nagrody dzieci otrzymały podczas V Festynu Rodzinnego „Eko – Rodzina” - 3 czerwca 2017r. Oto laureaci:

 • I miejsce –    Natalia Olędzka, Gabriela Klejno, Edyta Gawryluk,
                             Jakub Zaleski
 • II miejsce –  Małgorzata Matowicka, Ksawery Bagnowski,
                             Oliwia Rozwarska, Paulina Kozłowski, Magdalena Sikorska  
 • III miejsce – Kacper Kozłowski, Zuzanna Dąbrowska, Ksawery Kamiński,
                             Apolonia Mnich, Marek Andraka

   

    Wyróżnienia – Zofia Janiszewska, Dionizy Wysocki, Małgorzata Dziewiątkowska,
                                    Emilia Konopka, Patrycja Bednarczyk, Kinga Gawryluk,
                                    Emilia Zembrowska, Amelia Suchodolska, Kinga Falkowska,
                                    Tymoteusz Bajerski

    Wszystkim nagrodzonym bardzo serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach!

wychowawcy świetlicy

 

Europa jaką znamy

    W maju w naszej świetlicy odbył się Konkurs plastyczny pt. „Europa jaką znamy”. Chętnych nie brakowało. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody. Oto laureaci:

1. Nagrody:

 • Wiktoria Kondzior

 • Edyta Gawryluk

 • Amelia Suchodolska

 • Emilia Zembrowska

 • Małgorzata Matowick
   

2. Wyróżnienia:

 • Kacper Kołomyjski

 • Kornelia Rutkowska

 • Grzegorz Pleskowicz

 • Blanka Rukieć

 • Michalina Tołwińska

 • Wiktoria Świętochowska

 • Oliwier Kondracki

 • Amelia Wojdakowska

 • Jakub Seliwonik

 • Łucja Barna

 • Zofia Janiszewska

 • Hanna Drabiuk
   

3. Udział:

 • Łukasz Remża

 • Patrycja Bednarczyk

 • Małgorzata Dziewiątkowska

 • Miłosz Zdanowicz

 • Daria Konopka

 • Dawid Chrzanowski

 • Weronika Konopka

 • Kinga Gawryluk
   

    Mamy nadzieję, że poprzez takie działania nasi uczniowie z klas I – III, poznają swoje możliwości, mogą rozwijać swoje zainteresowania, a przy okazji poznawać kultury innych narodów.

Wszystkim gratulujemy !

p. Aleksandra Majewicz, p. Joanna Dmitruk
Zdjęcia w albumie fotograficznym.

 

Ogólnopolski Międzyświetlicowy Konkurs „Pisanka Wielkanocna”

    Miło nam ogłosić, że nasz uczeń Damian Suszcz z kl. III D otrzymał wyróżnienie w Ogólnopolskim Międzyświetlicowym konkursie „Pisanka Wielkanocna”. Jesteśmy dumni z nagrody Damiana.

Damian gratulujemy!!!

wychowawczynie świetlicy
Zdjęcia w albumie fotograficznym.

 

Pomagamy zwierzętom ze schroniska
wspólnie z Leroy Merlin

    Dzieci ze świetlicy, aktyw biblioteczny i uczniowie z SU z naszej szkoły aktywnie włączyli się w akcję ,,Zbuduj budę dla psa z Leroy Merlin". Leroy Merlin przy ul. Produkcyjnej 86 chcąc poprawić byt psów ze schroniska, ofiarował im budy. Wcześniej jednak w kilku białostockich szkołach dzieci te budy pięknie ozdabiały.
    Uczniowie naszej szkoły postanowili wyczarować na ,,swojej" budzie prawdziwy las. Nie bez powodu. Patronka naszej szkoły - profesor Simona Kossak kochała psy, ale właśnie o leśnych zwierzętach i ptakach opowiadała najpiękniej.
   Dzieci najpierw na zajęciach świetlicowych i bibliotecznych przypomniały sobie, jakie leśne stworzonka mieszkają w dziuplach, jakie ptaszki można zobaczyć w
 podlaskich lasach. Potem w ruch poszły kredki i mazaki. Tak powstały ,,portrety dziuplaków". Uczennice z trzecich klas pomaloway budę i ponaklejały na niej prace młodszych kolegów. Autorzy ,,leśnych portretów' sami dumnie pozowali ze swoimi pracami, które było można podziwiać na szkolnym korytarzu, gdzie przed wysłaniem w świat buda pokazana została całej skolnej społeczności.
     I proszę - buda gotowa na konkurs. 
   W dniach 26.05 - 03.06 w Leroy Merlin przy ulicy Produkcyjnej 86 bedzie można odać głos na ,,naszą" budę (nr 6) i pomóc szkole wygrać główną nagrodę - 2000 złotych.
   Kto wybierze się do Leroy Merlin przy ulicy Produkcyjna 86 w sobotę 27 maja będzie też tam mógł spotkać wolontariuszy ze schroniska z pieskami do adopcji.

Zdjęcia w albumie fotograficznym.


 

XVI edycja Podlaskiego Konkursu
"Pisanki, kraszanki, wyrywanki"

    Miło nam ogłosić, że nasz uczeń Damian Suszcz z kl. III D zdobył nagrodę w XVI edycji Podlaskiego Konkursu „Pisanki, kraszanki, wyrywanki”. Organizatorem konkursu był Zespół Szkół Społecznych nr 3 BTO przy ul. Kalinowej 5.

    Praca konkursowa znajdzie się na licytacji. Zebrane w ten sposób pieniądze zostaną przeznaczone na pokrycie kosztów rehabilitacji podopiecznych Caritasu. Cieszy nas, że praca naszego ucznia zostanie wykorzystana w szczytnym celu.

Damian gratulujemy!!!


 

Konkurs "Białystok zimą"
i "Hu hu ha nasza zima zła"

    Miło nam poinformować, że nasza uczennica Wiktoria Kondzior z klasy III D zajęła II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym ,,Białystok zimą" organizowanym przez Świetlicę przy SP nr 14 w Białymstoku.

    Zdobyła także  nagrodę w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym ,,Hu hu ha nasza zima zła". Organizatorem konkursu była Świetlica przy SP nr 49 w Białymstoku

Serdecznie gratulujemy !


 

Międzyszkolny Konkurs Plastyczny 
"Rośliny i zwierzęta chronione"

    Uczniowie z naszej świetlicy są laureatami kolejnego konkursu. Grzegorz Pleskowicz otrzymał nagrodę, a Emilia Zembrowska wyróżnienie w XI Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym ,,Rośliny i zwierzęta chronione". Organizatorem tego konkursu była świetlica przy Zespole Szkół nr 5 w Białymstoku.

    Brawo !!!


 

Międzyszkolny Konkurs Plastyczny 
"Zwiastuny wiosny"

    Mamy kolejnych laureatów. Gabriel Romaniuk z klasy IIIa i Kinga Gawryluk z klasy Ia otrzymali nagrody w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym ,,Zwiastuny wiosny". Organizatorem konkursu była  świetlica przy SP nr 50 w Białymstoku.

    Gratulujemy!!!


 

Międzyszkolny Konkurs Plastyczny 
"Zimowy krajobraz"

    Edyta Gawryluk uczennica klasy III D zdobyła nagrodę,   a Weronika Konopka wyróżnienie w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym ,,Zimowy krajobraz", którego organizatorem była  SP nr 50 w Białymstoku.

    Bardzo się cieszymy, że nasi uczniowie tak chętnie biorą udział w licznych konkursach międzyszkolnych i osiągają wysokie wyróżnienia. Tak trzymać!!!


 

Miejski Konkurs Walentynkowy

    Miło nam poinformować, że mamy kolejnego laureata. Nasz uczeń Eryk Kotkowicz z klasy III E zdobył nagrodę w  Miejskim Konkursie Walentynkowym organizowanym przez  Świetlicę przy SP nr 49 w Białymstoku.

    Gratulacje!!!


 

Konkurs
"Portret mojej Babci i mojego Dziadka"

    Uczennica Kinga Gawryluk z klasy Ia zdobyła I miejsceMiędzyszkolnym Konkursie Plastycznym ,,Portret mojej Babci i mojego Dziadka".
    Organizatorem konkursu była Prywatna SP nr 8 w Białymstoku.

Serdecznie gratulujemy!


 

"Wiosna w wierszu i piosence"

    24 marca 2017 r. odbył się świetlicowy konkurs „Wiosna w wierszu i piosence”. Jego organizatorami byli nauczyciele: Pani Małgorzata Stempniewska oraz Pan Piotr Maksim. Celem plebiscytu było zainteresowanie uczniów tematem wiosny, kształcenie i rozwijanie zdolności wokalnych i recytatorskich oraz ogólna integracja.

    Do konkursu przystąpiło blisko 20 uczestników grup świetlicowych z klas I-III, którzy recytowali i śpiewali wybrane utwory, prezentując swoje umiejętności artystyczne. Uczniowie przygotowali się z dużym zaangażowaniem, zwracając uwagę na wartości wizualne - można było podziwiać wiosenne rekwizyty. Poziom rywalizacji był bardzo wysoki, a trema wprowadzała dreszczyk emocji wśród uczestników. Występy przebiegały w przyjaznej atmosferze, do czego przyczynili się prowadzący, umiejętnie rozluźniając napięcie sytuacyjnymi żartami. Występy młodych artystów oceniała pięcioosobowa komisja w składzie: Pani Wicedyrektor Marta Grzybowska, Pani Aneta Dziewiątkowska, Pani Ewa Omelańczuk, Pani Małgorzata Stempniewska oraz Pan Piotr Maksim. Jury brało pod uwagę następujące kryteria: muzykalność i poprawność językową, dobór i oryginalność repertuaru oraz ogólny wyraz artystyczny.


        Uroczyste podsumowanie konkursu „Wiosna  w wierszu i piosence” odbyło się w sali lustrzanej 30 marca 2017 r. Laureaci wraz z gratulacjami otrzymali od Pani Wicedyrektor Marty Grzybowskiej dyplomy i nagrody rzeczowe. Najlepsi uczniowie wystąpili po raz drugi przed zgromadzoną publicznością i przypomnieli prezentowane przez siebie utwory. Dzięki ich prezentacjom wkroczyliśmy w tę porę roku w wyśmienitych humorach.

    Listę wyróżnionych dzieci można zobaczyć w zakładce: Konkursy szkolne.

p. Małgorzata Stempniewska i p. Piotr Maksim
Zdjęcia w albumie fotograficznym.

 

Wolontariusze w świetlicy

    Od początku roku szkolnego nasza świetlica ściśle współpracuje z Samorządem Uczniowskim. Z inicjatywy opiekuna samorządu p. Anety Dziewiątkowskiej, uczniowie klas V i VI przychodzą do świetlicy, by pomagać odrobić zadania domowe uczniom klas I - III. Celem  tej akcji  jest  rozwijanie wśród młodzieży postawy zaangażowania na rzecz potrzebujących pomocy.  Zachęcamy uczniów do postawy otwartości i wrażliwości na potrzeby innych, życzliwości oraz bezinteresowności. Starsze klasy aktywne działają w obszarze pomocy koleżeńskiej. Dzięki wykorzystaniu ich umiejętności i zapału w pracach na rzecz szkoły i środowiska szkolnego, kształtujemy postawy prospołeczne, rozwijamy empatię i tolerancję. Uczniowie zawierają głębokie i  wartościowe przyjaźnie.

    Akcja ta przynosi wiele satysfakcji uczniom starszym jak i młodszym. Wolontariusze czują, że ich pomoc jest potrzebna, że młodsi koledzy i koleżanki darzą ich ogromnym szacunkiem. "Starszaki"- jesteśmy z Was dumni!

wychowawcy świetlicy

Zdjęcia w albumie fotograficznym.

 

,,Cała Polska czyta dzieciom-
czyta nauczyciel bibliotekarz
pani Ewa Babińska
Czytaj więcej
Zdjęcia w albumie fotograficznym.

 

Łamigłówki mądrej główki -
świetlicowy turniej matematyczny kl. II

    ”Łamigłówki mądrej sówki” to tytuł II edycji naszej Świetlicowej Olimpiady Matematycznej dla uczniów klas II. Celem olimpiady było rozbudzenie zamiłowania do matematyki wśród drugoklasistów, kształtowanie ich logicznego myślenia i rozwijanie kompetencji matematycznych, kształtowanie odporności emocjonalnej do pokonywania trudności, wyszukanie jednostek o wybitnych zdolnościach matematycznych. Olimpiada polegała na pisemnym, samodzielnym rozwiązywaniu zadań konkursowych. Laureaci olimpiady oraz pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody. Zwycięzcy to:

 • I miejsce     - Kacper Kołomyjski - IIc
 • II miejsce   - Natalia Olędzka - IIa, - Urszula Biendar - IId
 • III miejsce  - Blanka Wróbel - IId, - Oliwia Rozwarska – IIa,
                       - Filip Zapolnik – IId
Serdecznie gratulujemy!
p. Aleksandra Majewicz, p. Aneta Dziewiątkowska
Zdjęcia w albumie fotograficznym.  

 

Konkurs
,,Owoce i warzywa - zdrowie na talerzu"

    Miło nam poinformować, że Grzegorz Pleskowicz z kl. II f zdobył nagrodę, a  Zuzanna Puchalska z kl. III e – wyróżnienie, w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym "Owoce i warzywa - zdrowie na talerzu". Konkurs zorganizowany był przez Świetlicę przy SP nr 5 w Białymstoku. 


Konkurs ,,Sowy, sówki - mądre główki"

    Wiktoria Kondzior z kl. III d zdobyła nagrodę w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym "Sowy, sówki - mądre główki" organizowanym przez Świetlicę przy Szkole Podstawowej  nr 12 w Białymstoku.

Serdecznie gratulujemy!
wychowawczynie świetlicy

 

„Konkurs Kolęd i Pastorałek” –II Edycja

20 stycznia 2017 r. został rozstrzygnięty Świetlicowy  Konkurs Kolęd i Pastorałek. Konkurs miał na celu: kształcenie i rozwijanie zdolności wokalnych, kultywowanie tradycji śpiewania kolęd i pastorałek oraz integrację uczniów. Uczestnicy zaprezentowali bardzo wysoki poziom umiejętności wokalnych. Dzieci spotkały się i pięknie wyśpiewały magię Świąt Bożego Narodzenia. Laureaci i  wyróżnione dzieci otrzymały nagrody i pamiątkowe dyplomy.  Wszystkim uczestnikom konkursu  serdecznie gratuluję.

 

Listę laureatów i wyróżnionych dzieci można zobaczyć  w zakładce: Konkursy  - Konkursy szkolne.                                                                       

p. Małgorzata  Stempniewska   
Zdjęcia w albumie fotograficznym.    

 

"W zdrowym ciele zdrowy duch"

    18 stycznia na sali gimnastycznej odbył się Festyn zdrowotny dla drugoklasistów pt. "W zdrowym ciele zdrowy duch". Taka forma zajęć ruchowych pozwoliła, by dzieci poznawały sposoby zdrowego odżywiania się oraz podstawowe zasady higieny żywienia, by zrozumiały potrzebę aktywności fizycznej jako źródła zdrowia.
    Na początek odbyły się zabawy z balonami na rozgrzewkę, następnie uczniowie tworząc zespoły, rozgrywali różne konkurencje sportowe, jak np. zbieranie piłeczek, łowienie woreczków, czy też zabawa z czekoladą. Zespoły rozwiązywały też zagadki oraz krzyżówki na tematy owocowo- warzywne.
     Wszyscy uczestnicy festynu otrzymali pamiątkowe upominki!

Zdjęcia w albumie fotograficznym.    

 

VIII Wojewódzki Integracyjny
Konkurs Muzyczny
„Przy wigilijnym stole”.

    20 grudnia 2016r. w Zespole Szkół Integracyjnych nr 1 im.Świętego Jana Pawła II w Białymstoku odbyła się VIII Edycja Wojewódzkiego Integracyjnego Konkursu Muzycznego: „Przy wigilijnym stole”. Celem konkursu było kultywowanie tradycji Świąt Bożego Narodzenia, integrowanie środowisk twórczych i rozwijanie postaw otwartości i poszanowania innych kultur. W zmaganiach konkursowych wzięło udział wielu uczniów z podlaskich szkół podstawowych i przedszkoli. Konkurs był adresowany do dzieci w wieku 5 – 9 lat. Naszą szkołę reprezentowali:  – uczniowie z zespołu muzycznego „GADU – GADU” : Hanna Chodorowska, Julian Chodorowski z kl. IIId  i Gabriela Klejno z kl. IIb,  których do występu przygotowała p. Małgorzata Stempniewska.  Występ zespołu  z naszej szkoły został wysoko oceniony przez jury. W kategorii zespoły, dzieci  otrzymały nagrodę. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Zdjęcia w albumie fotograficznym.

 

,,Cała Polska czyta dzieciom-
czyta bibliotekarz Książnicy Podlaskiej
pani Krystyna Szolc
Czytaj więcej
Zdjęcia w albumie fotograficznym.

 

,,Hej kolęda, kolęda!

    Wigilia dla większości z nas to najpiękniejszy i najmilszy wieczór w roku. Jego obchodzenie wiąże się z wielowiekową tradycją i obyczajami. Podtrzymując tę tradycję, 16 grudnia bieżącego roku, dzieci uczestniczące w zajęciach świetlicy szkolnej  wraz z opiekunami zorganizowały spotkanie wigilijne. Miło nam było gościć na naszej wigilii panią dyrektor Martę Grzybowską. W świąteczny nastrój wprowadziły nas dzieci  z klasy II, które pod kierunkiem p. Aldony Mogielnickiej, przygotowały na ten szczególny czas Jasełka pt. „Nasza Szopka”. Następnie wystąpił zespół „Gadu-Gadu” (pod kierownictwem p. Małgorzaty Stempniewskiej) z koncertem kolęd i pastorałek. Wszyscy chętnie śpiewali razem z nimi. Po części artystycznej dzieci i nauczyciele składali sobie życzenia, dzieląc się opłatkiem.

Zdjęcia w albumie fotograficznym. 

 

Międzyszkolny Konkurs Plastyczny
,,Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy

    Mamy kolejnego laureata konkursu plastycznego. Nasz uczeń Gabriel Romaniuk z kl. III a otrzymał wyróżnienie w Międzyszkolnym Konkursie Platycznym "Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy" organizowanym przez Szkołę Podstawową Nr 15 w Białymstoku. Możemy być dumni, że nasi uczniowie wiedzą jak ważny jest zdrowy styl życia,  że zdrowie przynosi radość, a ukształtowanie nawyki na przykład zdrowego spędzania czasu wolnego, prawidłowa postawa wobec dbałości o zdrowie, higienę i sprawność fizyczną przynoszą korzyść zdrowiu. Gratulujemy !


 

Miejski Konkurs Patriotyczny
,,Kocham Cię Moja Ojczyzno...

    Dnia 23.11.2016r.  w świetlicy przy Szkole Podstawowej nr 47 im. Jana Klemensa Branickiego w Białymstoku odbył się Miejski Konkurs Patriotyczny „KOCHAM CIĘ MOJA OJCZYZNO…”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy III D: Hanna i Julian Chodorowscy. Hania pięknie zaśpiewała "Raduje się serce, raduje się dusza, gdy Pierwsza Kadrowa na wojenkę rusza", zaś Julek "W pierwszym szeregu podąża na bój Piechota, ta szara piechota". Miło było ich słuchać, zwłaszcza, że zaśpiewali akapella. Celem konkursu było uświetnienie Święta Niepodległości 11-go Listopada oraz kształtowanie postaw patriotycznych. Do występu naszych uczniów przygotowała p. Aldona Mogielnicka.


 

VIII Spotkania Ekologiczne

    Dnia 17.11.2016r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Białymstoku odbyły się VIII Spotkania Ekologiczne  „Z ziemią krążymy”. Konkurs przewidywał przygotowanie dwóch utworów - poetyckiego i pisanego prozą, o szeroko pojętej tematyce ekologicznej. Naszą szkołę w konkursie reprezentowały uczennice klas II:  Michalina Tołwińska, Amelia Szlędak, Oliwia Rozwarska, Weronika Gołaszewska oraz Wiktoria Świętochowska. Celem konkursu było rozbudzenie wśród dzieci i młodzieży zainteresowania ekologią, środowiskiem naturalnym oraz przyrodą. Miło nam poinformować, że jedna z naszych uczennic- Amelia Szlędak, otrzymała wyróżnienie. Dzieci do konkursu przygotowała p. Aldona Mogielnicka.


 

Edukacja globalna w naszej świetlicy

    W ramach TEG wychowankowie świetlicy szkolnej poznawali Białystok jako miasto wielu kultur, w którym żyją ludzie różnej narodowości, religii, wyznania, ludzie o różnym kolorze skóry i różnych obyczajach. Pani Joanna Dmitruk przeczytała dzieciom komiks Henryka Sobolewskiego z ilustracjami Krzysztofa Urbanowicza ,,Witamy w Białymstoku" wydany w ramach projektu Partnerstwo na Rzecz Aktywnego Osiedla.
    Potem uczniowie wykonywali ilustracje do książki lub prace plastyczne na konkurs ,,Chcemy żyć w świecie bez wojny".

Zdjęcia w albumie fotograficznym. 

 

,,Cała Polska czyta dzieciom-
czyta bibliotekarz Książnicy Podlaskiej
pani Jolanta Falkowska
Czytaj więcej
Zdjęcia w albumie fotograficznym. 

 

Niezwykła lekcja historii w naszej
świetlicy szkolnej -
„Patriotyczne Śpiewanie” 

     8 listopada w dolnej świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie dzieci z zespołem muzycznym  „Gadu – Gadu” (uczniami kl. VI c) i nauczycielem muzyki panią Małgorzatą Stempniewską. Dzieci uczestniczyły w świetlicowym „Patriotycznym Śpiewaniu”. Wszystkie z ogromnym zaangażowaniem brały udział w tej niezwykłej lekcji historii. Dzieci śpiewały piosenki i pieśni patriotyczne razem z zespołem muzycznym,  poznały również  historię ich  powstania.  Niektórzy zdobyli się na odwagę i występy solowe, które zostały bardzo ciepło przyjęte przez wszystkich zebranych i nagrodzone brawami.
p. Małgorzata Stempniewska
Zdjęcia w albumie fotograficznym. 

 

Konkurs plastyczny "Moje miasto Białystok"

    Pażdziernik to bogaty miesiąc w konkursy. Odbyła się V edycja osiedlowego konkursu plastycznego "Moje miasto Białystok" pod patronatem Prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej „Słoneczny Stok”. Do konkursu uczniowie przygotowywali się poznając historię naszego miasta ukrytą w legendach, poznając naszą historię na podstawie wydarzeń historycznych i dnia dzisiejszego Białegostoku, poznając nasze zabytki. W konkursie wzięli udział uczniowie klas I - III z naszej szkoły i szkół ościennych. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody.


 

,,Uroki jesieni"-
świetlicowy konkurs plastyczny

    Jesień w świetlicy  to między innymi konkursy plastyczne. Aby wziąć w nich udział, trzeba było wykonać pracę techniką dowolną na temat "Uroki jesieni". Prace wykonane były różnorodne. Nie zabrakło pomysłów, ani różnorodności materiałów. Jest nam bardzo miło, że tak chętnie nasi uczniowie z klas I - III, biorą udział w konkursach.

 

    Laureaci konkursu to:

 

1. Aleksandra Miltyk
2. Kinga Markowska
3. Hanna Rzońca
4. Natalia Kożan
5. Natalia Grzybek
6. Hanna Chodorowska
7. Weronika Konopka
8. Zuzanna Dąbrowska
9. Amelia Wojdakowska
10. Aleksandra Brzózko
11. Zofia Janiszewska
12. Anna Chylińska
13. Magdalena Mroczkowska
14. Blanka Wróbel
15. Julia Sulińska
16.Oliwia Ostrowska
17. Emilia Zembrowska
18. Patrycja Bednarczyk
19. Urszula Biendar
20. Amelia Suchodolska
21. Kinga Falkowska
22. Hanna Drabiuk

Do naszego konkursu przyłączyły się dzieci z oddziałów przedszkolnych i otrzymały nagrody:

23. Magda Sikorska
24. Tomasz Szczep
25. Marek Andraka
26. Wiktor Ostrowski

p. Joanna Dmitruk, p. Aleksandra Majewicz

 

Międzyszkolny konkurs plastyczny

"Po pasach i gęsiego"

    We wrześniu uczniowie z naszej świetlicy: Rafał Jabłoński, Zuzanna Dąbrowska, Aleksandra Brzósko, Michalina Tołwińska, Amelia Szlędak, Hanna Drabiuk, Anna Chylińska,  wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym "Po pasach i gęsiego". Konkurs dotyczyl przestrzegania zasad bezpiecznego zachowania się w szkole i na ulicy. Utrwalał znajomość podstawowych zasad i znaków drogowych. Organizatorem konkursu byli nauczyciele Szkoły Podstawowej Nr 21 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Białymstoku. Wszyscy nasi uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody. Bardzo się z tego cieszymy i im gratulujemy.


 

,,Pocztówka z wakacji"- konkurs plastyczny

    We wrześniu chętni uczniowie uczestniczący w zajęciach świetlicowych wzięli udział w konkursie plastycznym pt. "Pocztówka z wakacji". Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Nie zabrakło osób nagrodzonych! Oto nagrodzeni uczniowie:

 • Kinga Gawryluk I a
 • Weronika Konopka I a
 • Aleksandra Brzózko II a
 • Zuzanna Narewska II a
 • Michalina Tołwińska II a
 • Weronika Gołaszewska II a
 • Gabriela Klejno II b
 • Falkowska Kinga II b
 • Julia Sulińska II b
 • Zofia Janiszewska II b
 • Zofia Łapuć II b
 • Amelia Wojdakowska II b
 • Michał Poświątny II c
 • Urszula Biendar II d
 • Szymon Chamerliński II d
 • Aleksandra Sulima II e
 • Wiktoria Kondzior III d
 • Edyta Gawryluk III d 

p. Joanna Dmitruk, p. Aleksandra Majewicz, p. Aldona Mogielnicka


 

,,Cała Polska czyta dzieciom"-
czyta p. Karina Smaka

    Akcja ,,Cała Polska czyta dzieciom" cieszy się popularnością wśród naszych wychowanków, dlatego 29 września odwiedziła nas pani pedagog szkoły. Zainteresowała ona dzieci opowiadaniem Alberto Melis „Dziwny pan nauczyciel” ze zbioru „Bajki na każdą porę roku”.

p. Joanna Dmitruk
Zdjęcia w albumie fotograficznym. 

 

,,Cała Polska czyta dzieciom"-
czyta p. Helena Majewska

    Wychowankowie naszej świetlicy przez cały rok będą uczestniczyć w akcji ,,Cała Polska czyta dzieciom". Tę ogólnopolską akcję rozpoczęliśmy 28 września 2016r., od spotkania z nauczycielem bibliotekarzem p. Heleną Majewską. Przeczytała ona dzieciom z klas pierwszych, drugich i trzecich, fragmenty książki „Dlaczego w trawie piszczy” Simony Kossak (opowiadania: „Ojcowskie wychowanie” i „Opowieść o żurawiach”) oraz wiersz o dobrym wychowaniu J. Brzechwy „Kwoka”.

p. Aleksandra Majewicz
Zdjęcia w albumie fotograficznym. 

 

Dolna świetlica też po remoncie
 

    Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2016/2017. Dla niektórych jest to pierwsze spotkanie ze świetlicą, inni czują tu się jak w domu! Miło nam poinformować, że zmienił się wystrój tego miejsca. Jest jeszcze ładniej i przytulniej! Przestrzeń zapełniły nowe szafki i meble. Mamy nadzieję, że będzie nam się tutaj miło spędzało czas, szczególnie na nauce i zabawie.

Zdjęcia w albumie fotograficznym. 

 

 

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 43 im. Simony Kossak w Białymstoku
  15-662 Białystok
  ul. Stroma 16
 • tel/fax 85 6611143 (7.30-15.30)
  www.facebook.com/SP43.Bialystok

Galeria zdjęć