Przetargi publiczne

AKTUALNOŚCI 2017/2018 WAŻNE INFORMACJE Kiedy nie mamy lekcji... Z czego możemy tu korzystać ARCHIWUM 2016/2017 ARCHIWUM (2015/2016) ARCHIWUM (2014/15)

Świetlica szkolna

AKTUALNOŚCI 2017/2018


 

Andrzejki w świetlicy szkolnej

Przy zapalonej świecy,
Za zamkniętymi drzwiami,
Odgadnąć próbujemy,
Co ukrył los przed nami.
Wróżymy z butów, jabłek,
Lejemy wosk na wodę,
Co nam przyniesie przyszłość?
Kłopoty? Czy przygodę?

    30 listopada w świetlicy szkolnej odbyły się wróżby i zabawy andrzejkowe. Po wysłuchaniu historii tej tradycji, rozpoczęliśmy wielkie wróżenie i przepowiadanie przyszłości. Każdy chciał się dowiedzieć, co go czeka już niedługo. Tradycyjne wróżby przeplatały się z nowoczesnymi, a wszystkie „przepowiadały” bliższą lub dalszą przeszłość. Były buciki, przyszłe zawody, kartki szczęścia i oczywiście przekłuwanie serca z imieniem wybranka. Wszystko to odbywało się w atmosferze śmiechu i dobrej zabawy z przymrużeniem oka.

p. Monika Leszczyńska, p. Grzegorz Czarkowski, p. Beata Kiluk

Zdjęcia w albumie fotograficznym

 

Wojewódzki Konkurs Plastyczny

"Piękne są nasze barwy ojczyste"

    Dobra passa trwa. Cieszymy się bardzo z wyróżnienia  Kingi Gawryluk z kl. II a w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Piękne są nasze barwy ojczyste” zorganizowanym przez świetlicę przy Szkole Podstawowej nr 49 w Białymstoku.

Serdecznie gratulujemy!!!

p. Aldona Mogielnicka

 

Międzyszkolny Konkurs Plastyczny

"Jesienny bukiet"

    Mamy kolejnych laureatów! Bardzo miło nam poinformować, iż    Małgorzata Matowicka z kl. III f i Kinga Gawryluk z kl. II a zdobyły wyróżnienia w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „Jesienny bukiet” zorganizowanym przez Szkołę  Podstawową nr 2 im. Ks. Jana Twardowskiego w Białymstoku.

Serdecznie gratulujemy!!!

p. Aldona Mogielnicka

 

Międzyszkolny Konkurs

,,Sowy, sówki - mądre główki"

    Maja Łapińska z kl. I a , Daria Konopka z kl. III f, Weronika Konopka z kl. II a oraz Hanna Drabiuk z kl. III b  zdobyły nagrody w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym "Sowy, sówki - mądre główki" organizowanym przez Świetlicę przy Szkole Podstawowej  nr 12 w Białymstoku.

Serdecznie gratulujemy!!!

Wychowawcy świetlicy


 

W bibliotece i świetlicy
- czyta pani Joanna Fiłończuk
    Listopadowa wizyta nauczyciela bibliotekarza - pani Joanny Fiłończuk  w świetlicy szkolnej przyniosła dzieciom wiele radości i nowe wiadomości.
    Również w tym miesiącu dzieci słuchały gawęd autorstwa Simony Kossak. Lekturze towarzyszyl pokaz pięknych fotografii pokazujących zwierzęta w naturalnym środowisku.
Zdjęcia w albumie fotograficznym

 

Zajęcia "Spotkania z kulturą świata"

w świetlicy szkolnej

    22 listopada w naszej świetlicy odbyły się zajęcia z cyklu „Spotkania z kulturą świata”.

    Dzieci uczyły się nazywać i odnajdywać poszczególne kontynenty na globusie. Rozmawialiśmy o tym, jak nazywają się mieszkańcy różnych rejonów świata, lokalizowaliśmy na globusie miejsca, w których na wolności żyją zwierzęta spotykane w zoo.

    Na koniec kolorowaliśmy mapę świata i próbowaliśmy powiedzieć, z czym kojarzy nam się słowo mapa. W ramach kolejnych spotkań będziemy poznawać kulturę, zwyczaje i przyrodę poszczególnych kontynentów.

p. Beata Kiluk

 

Spotkanie z panem pielęgniarzem

    W listopadzie odwiedził nas pan pielęgniarz, który opowiedział o swoim zawodzie. W czasie spotkania dowiedzieliśmy się w jaki sposób możemy zapobiegać infekcjom, jak należy dbać o siebie i ubierać się stosownie do pogody. Rozmawialiśmy także o prawidłowym odżywianiu w czasie obecnej pogody i zachowywaniu zasad higieny. Pan pielęgniarz zademonstrował niektóre proste zabiegi m.in.: mierzenie ciśnienia. Mieliśmy możliwość bliższego zapoznania się ze stetoskopem i wysłuchania bicia swojego lub kolegi serca. Wzbudziło to powszechne zainteresowanie, a pokazana z bliska strzykawka (choć bez igły) niektórych trochę przerażała. Na koniec wizyty wszystkie dzieci dostały upominki od naszego gościa.

p. Aldona Mogielnicka
Zdjęcia w albumie fotograficznym

 

Turniej wiedzy o zdrowiu

    17 listopada w świetlicy szkolnej odbył się turniej wiedzy o zdrowiu. Głównym jego celem było propagowanie wśród uczniów postawy prozdrowotnej, rozumienie konieczności spożywania zdrowych produktów, integracja zespołów grupowych.

    Do turnieju przystąpiły dwie grupy. Każda z nich miała cztery  zadania do wykonania. Na początku zmierzyły się z rozwiązaniem quizu o zdrowym stylu życia, następnie czekało ich trudniejsze zadanie – rozwiązywanie krzyżówki tematycznej. Były także zagadki i rebusy. Dzieci musiały wykazać się wiedzą na temat zasad prawidłowego żywienia, aktywności fizycznej oraz zasad dbania o higienę ciała.

    Spotkanie odbyło się w miłej i bardzo radosnej atmosferze. Na zakończenie turnieju na uczniów czekała słodka niespodzianka!

p. Aldona Mogielnicka
Zdjęcia w albumie fotograficznym

 

Świetlicowa Olimpiada Sportowa

"W zdrowym ciele zdrowy duch"

    17 listopada na sali gimnastycznej zorganizowana została Olimpiada sportowa dla pierwszoklasistów pt. „W zdrowym ciele zdrowy duch”. Głównym jej celem było propagowanie kultury fizycznej jako nieodłącznego elementu dbania o nasze zdrowie. Dzieci z wielką radością i zaangażowaniem brały udział we wszystkich konkurencjach. 

    Na początku przeprowadzona została krótka rozgrzewka, następnie uczniowie tworząc zespoły, rozgrywały różne konkurencje. Były to między innymi: wyścigi rzędów, biegi z przeszkodami, rzuty do kosza.

    Wszyscy wspaniale się bawili. Udział w Olimpiadzie nauczył dzieci zdrowej rywalizacji promującej zdrowy styl spędzania czasu. Na pewno dostarczył dużo radości i satysfakcji.

p. Aldona Mogielnicka, p. Monika Leszczyńska
Zdjęcia w albumie fotograficznym

 

Wizyta pielęgniarki szkolnej

    W ramach realizacji tygodniowej tematyki o zdrowiu, przeprowadzone zostały zajęcia, których celem było przekonanie o konieczności dbania o swoje zdrowie. Odwiedziła nas pielęgniarka szkolna, która przygotowała krótką pogadankę na temat właściwego odżywiania się oraz potrzeby dbania o swoje zdrowie. Serdecznie dziękujemy za przybycie, mile spędzony czas oraz podzielenie się swoją wiedzą.

p. Aldona Mogielnicka
Zdjęcia w albumie fotograficznym

 

Międzyszkolny Konkurs Plastyczny

"Nasi czworonożni przyjaciele"

    Oliwia Andrejczuk z kl. Ic zdobyła nagrodę w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „Nasi czworonożni przyjaciele” organizowanym przez  Szkołę Podstawową nr 14 w Białymstoku. W tym samym konkursie Weronika Konopka z kl. IIa zdobyła wyróżnienie.

    Jesteśmy dumni, że dzieci bardzo chętnie biorą udział w licznych konkursach.

Tak trzymać!!!

p. Aldona Mogielnicka

 

Międzyszkolny Konkurs Plastyczny

"Bohaterowie bajek i legend polskich"

    Informujemy, że Emilia Zembrowska- uczennica kl.III b zdobyła wyróżnienie w Międzyszkolnym  Konkursie Plastycznym „Bohaterowie bajek i legend polskich” organizowanym przez świetlicę szkolną Szkoły Podstawowej nr 5 w Białymstoku.

Serdecznie gratulujemy!!!

p. Aldona Mogielnicka

 

Wolontariusze w świetlicy

    Od początku roku szkolnego, podobnie jak w ubiegłym roku, świetlica szkolna współpracuje z Samorządem Uczniowskim. Dzięki Paniom Opiekunkom Samorządu (p. Anecie Dziewiątkowskiej i p. Joannie Fiłończuk), uczniowie ze starszych klas przychodzą do świetlicy szkolnej, aby pomagać młodszym uczniom m.in. w odrabianiu prac domowych. Akcja ta ma na celu kształtowanie wśród młodzieży postawy niesienia bezinteresownej pomocy innym. Zachęcamy przez to uczniów do postawy otwartości, wrażliwości i życzliwości.

    Działanie to cieszy się dużym zaangażowaniem ze strony starszych uczniów, którzy czują, że są potrzebni, a młodsze dzieci darzą ich sympatią i szacunkiem.

wychowawcy świetlicy
Zdjęcia w albumie fotograficznym

 

Świetlicowy Konkurs Plastyczny

"Moje osiedle"

    W październiku odbył się konkurs plastyczny „Moje osiedle” pod patronatem Prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej „Słoneczny Stok”. Przez kilka dni uczniowie opowiadali o  najciekawszych miejscach na swoim osiedlu, zapoznawali się z obiektami, które warto odwiedzić, odkryć na nowo.  Wykonali także piękne prace plastyczne przedstawiające ich ulubione miejsca, znajdujące się na osiedlu „Słoneczny Stok”. Oto nagrodzeni uczniowie:
- Laura Krysztopowicz
- Sonia Siemienko
- Julianna Krzesicka

- Edyta Gawryluk
- Luiza Barszczewska

Serdecznie gratulujemy!!!


 

Międzyszkolny Konkurs

Plastyczno- Ekologiczny

"Coś ciekawego prawie z niczego"

    Miło nam poinformować, iż mamy kolejnego laureata- tym razem  konkursu plastyczno-ekologicznego. Kaspian Kotkowicz dostał nagrodę w Międzyszkolnym Konkursie Plastyczno-Ekologicznym pt. „Coś ciekawego prawie z niczego”- na najciekawszą Eko-zabawkę z surowców wtórnych. Konkurs był zorganizowany przez świetlicę w Szkole Podstawowej nr 50 z Oddziałami Integracyjnymi im. Świętej Jadwigi Królowej Polski w Białymstoku.

GRATULUJEMY!!!


 

Obchody Święta Niepodległości w świetlicy

"Patriotyczne śpiewanie"

    Narodowe Święto Niepodległości jest polskim świętem państwowym obchodzonym co roku 11 listopada. Uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej przez cały tydzień przygotowywali się do uczczenia tego ważnego wydarzenia. Wychowawcy świetlicy prowadzili zajęcia tematyczne, gdzie dzieci poznawały historię Polski poprzez legendy o powstaniu naszego państwa.  Podczas  zajęć  plastycznych dzieci bliżej oglądały symbole naszej państwowości, m.in. biało-czerwoną flagę, godło Polski. Z pięknych prac powstała gazetka ścienna, którą można podziwiać przed świetlicą szkolną.
    Natomiast 9 listopada  odbyło się uroczyste odśpiewanie poznanych wcześniej pieśni patriotycznych. Wszystkie dzieci z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w tej lekcji historii

p. Aldona Mogielnicka
Zdjęcia w albumie fotograficznym

 

Międzyszkolny konkurs plastyczny-
- "Uroki jesieni"

    Praca uczennicy z naszej szkolnej świetlicy, Zuzanny Lengiewicz, została wyróżniona w międzyszkolnym konkursie plastycznym pt.: „Uroki Jesieni” zorganizowanym przez świetlicę w Szkole Podstawowej nr 50 z Oddziałami Integracyjnymi im. Świętej Jadwigi Królowej Polski w Białymstoku.

Serdecznie gratulujemy!!

p. Aldona Mogielnicka

 

Zajęcia przyrodnicze w świetlicy
"Klub Przyrodnika"

    19 października w naszej świetlicy rozpoczął działalność „Klub Przyrodnika”. Podczas zajęć będziemy: kształtować właściwy stosunek do otaczającego świata, rozwijać szacunek wobec przyrody oraz odpowiedzialności za jej stan, rozbudzać zainteresowania różnorodnością świata, jego bogactwem i pięknem, szerzyć wiedzę na temat sposobów i form ochrony przyrody.
     Dzięki nowym informacjom będziemy poznawać otaczający nas świat, zwierzęta oraz uczyć się w jaki sposób zapobiec daleko idącym zmianom środowiska. Podczas spotkań przygotujemy gazetki tematyczne oraz będziemy uczestniczyć w konkursach ekologicznych.

p. Beata Kiluk
Zdjęcia w albumie fotograficznym

 

W świetlicy i bibliotece - czytamy

    Wrześniowa wizyta nauczyciela bibliotekarza - pani Joanny Fiłończuk spotkała się z tak entuzjastycznym przyjęciem dzieci, że pani Asia postanowiła czytać wychowankom swietlicy systematycznie.
    W październiku nasi najmłodsi uczniowie mieli więc kolejną okazję, by posłuchać czytającego gościa. Tym razem wysłuchali gawęd autorstwa Simony Kossak. Wszyscy uczestnicy spotkania najpierw chętnie słuchali opowieści, a potem równie chętnie rozmawiali. Czytanie zbliża :)

Zdjęcia w albumie fotograficznym

 

Czas na ruch! -
- zajęcia sportowo-rekreacyjne
w świetlicy szkolnej

   Zajęcia sportowe dla naszych dzieci to doskonały sposób, by wcielić w życie powiedzenie „W zdrowym ciele, zdrowy duch”. Zabawy ruchowe, gimnastyka,  daje uczniom możliwość spędzania czasu wolnego w sposób efektywny i z pożytkiem dla ich zdrowia. Proponowane gry i zabawy poprawiają  samopoczucie u dzieci, kształtują sprawność motoryczną oraz koordynację ruchową. Nasi wychowankowie mają możliwość korzystania z  dużej sali gimnastycznej, sali korekcyjnej. Przy odpowiednich warunkach dzieci korzystają również z zabaw na świeżym powietrzu (plac zabaw, boisko szkolne).

p. Monika Leszczyńska, p. Grzegorz Czarkowski

Zdjęcia w albumie fotograficznym

 

Uroki jesieni-

-świetlicowy konkurs plastyczny

    Październik to kolejny miesiąc, w którym odbył się konkurs plastyczny zorganizowany przez wychowawców pracujących w  świetlicy.  Aby wziąć w nim udział, trzeba było wykonać pracę plastyczną o tematyce jesiennej. Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem.

Laureaci konkursu to:

- Nikola Pietuszko IA
- Kinga Gawryluk IIA
- Anna Szymańska IIA
- Urszula Sikorska IIIF
- Amelia Wojdakowska IIIB
- Weronika Konopka IIA
- Adrian Nicolae ID
- Iga Chrzanowska IC
- Zofia Pużuk IC
- Maja Łapińska IA
- Krzysztof Tomaszuk IC
- Oliwia Andrejczuk IC

Serdecznie gratulujemy!

 

p. Aldona Mogielnicka

 

Międzyszkolny Konkurs Plastyczny
"Wakacyjne wspomnienia"

    Miło nam poinformować, iż Amelka Wojdakowska uczennica klasy III B zdobyła nagrodę w konkursie „Wakacyjne wspomnienia” organizowanym przez  świetlicę przy Szkole Podstawowej nr 32 w Białymstoku.

    Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

p. Aldona Mogielnicka

 

Zajęcia plastyczne w świetlicy

    Wychowanie przez sztukę to nieodłączny element wszechstronnego rozwoju człowieka. Chcąc kształtować wrażliwość na piękno, rozwijać smak estetyczny oraz  dziecięcą kreatywność, w ramach zajęć w świetlicy szkolnej organizowane są  zajęcia plastyczne.

Prowadzone są przez p. Aldonę Mogielnicką i p. Julitę Kondrat.

Serdecznie zapraszamy!!!smiley

Zdjęcia w albumie fotograficznym

 

Jesienny quiz wiedzy

    Świetlica szkolna to nie tylko miejsce, gdzie miło i przyjemnie spędzamy czas na zabawie. To również miejsce, gdzie uczymy się i zdobywamy wiedzę. W październiku w górnej świetlicy odbył  się Jesienny quiz wiedzy dla klas II i III. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w turnieju. Na wstępie wypowiadały się na temat zmian zachodzących jesienią w przyrodzie. Następnie odpowiadały indywidualnie na zadawane pytania, a także pracowały w grupach. Kolejnym, nieco trudniejszym zadaniem było dopasowanie liści do właściwego drzewa, ale i tu dzieci poradziły sobie doskonale.  Nie zabrakło również krzyżówki o tematyce jesiennej i zabawy „Zgadnij, co to jest”, gdzie uczniowie rozpoznawali za pomocą dotyku i węchu typowych jesiennych warzyw i owoców.  Wszystkie dzieci będą na pewno mile wspominać te zajęcia, ponieważ każde z nich mogło wziąć udział w turnieju, zabłysnąć swoją ogromną wiedzą i dostać słodką nagrodę.

p. Aldona Mogielnicka, p. Monika Leszczyńska
Zdjęcia w albumie fotograficznym

 

Świetlicowy Konkurs Plastyczny
"Pocztówka z wakacji"

    We wrześniu nauczyciele świetlicy szkolnej zorganizowali konkurs plastyczny pt. "Pocztówka z wakacji".  Cieszył się on ogromnym zainteresowaniem  Nie zabrakło osób nagrodzonych! Oto wyróżnieni uczniowie:

 - Aleksandra Łoś ID
- Damian Orchowski IA

- Magdalena Chojnowska ID
- Beniamin Giełażyn IA
- Małgorzata Walicka ID
- Marek Król IA
- Martyna Gaińska IA
-Zosia Klimiuk ID
- Siemienko Sonia IB
- Maja Łapińska IA
- Hanna Drabiuk IIIB
-Emilia Zembrowska IIIB
-Paulina Barszczewska IIIC
- Kinga Sadokierska IIA
-Grzegorz Pleskowicz IIIF

Laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

p. Aldona Mogielnicka

Zdjęcia w albumie fotograficznym

 

,,Cała Polska czyta dzieciom-
czyta nauczyciel bibliotekarz
pani Joanna Fiłończuk
   Już od kilku lat nasi wychowankowie uczestniczą w akcji ,,Cała Polska czyta dzieciom" organizowanej dzięki współpracy świetlicy ze szkolną biblioteką. Najmniej raz w miesiącu odwiedzają nas ,,czytający goście". Nie tylko czytają wychowankom, ale też rozmawiaja z nimi o korzyściach płynących z bcowania z książkami i prezentują pozycje szczegołnie ciekawe i wartościowe.
  W tym roku udział w akcji rozpoczęliśmy 27 września 2017 r., od spotkania z
 nauczycielem bibliotekarzem p. Joanną Fiłończuk. Przeczytała ona dzieciom z klas pierwszych, drugich i trzecich baśń ,,O Waligórze i Wyrwidębie" z książki „Podania, legendy i baśnie polskie”. Dzieci chętnie rozmawiały o treści poznanej baśni i przyznały, że już czekają na kolejne spotkanie z cyklu ,,Cała Polska czyta dzieciom".
Zdjęcia w albumie fotograficznym

 

Wiadomości

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 43 im. Simony Kossak w Białymstoku
    15-662 Białystok
    ul. Stroma 16
  • tel/fax 85 6611143 (7.30-15.30)
    www.facebook.com/SP43.Bialystok

Galeria zdjęć