Rok szkolny 2016/17 Tak było... SU dla bezpieczeństwa w szkole

Rok szkolny 2016/17

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2017/2018:
pani Aneta Dziewiątkowska, pani Joanna Fiłończuk

Mikołajki z Samorządem Uczniowskim

Dyskoteka andrzejkowa

Góra Grosza

W dniach 27.11.2017–2.01.2018 r. Samorząd Uczniowski organizuje zbiórkę pieniędzy w ramach akcji „Góra Grosza”. Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc rodzinnym domom dziecka oraz innym placówkom opiekuńczo – wychowawczych.
     Będziemy zbierać monety o nominałach:
     1 gr, 2 gr, 5 gr, 10 gr, 20 gr, 50 gr, 1 zł, 2 zł, 5 zł.

Wszystkim darczyńcom - z góry dziękujemy!

Tydzień Edukacji Globalnej

Samorząd Uczniowski ogłasza:

1) wtorek 21.11.2017 jest owocowo- warzywnym dniem bez słodyczy (tego dnia  nie przynosimy do szkoły na drugie śniadanie batoników, cukierków, ciastek, śmieciowego jedzenia typu chipsy oraz słodkich napojów typu cola)!!!

2) we wtorek 21.11.2017 zjadamy cały obiad w stołówce szkolnej, szczególnie pyszną surówkę ze świeżych warzyw, która będzie tego dnia składnikiem posiłku!!!

3) we wtorek i środę SU będzie zbierał pieniądze dla Polskiej Akcji Humanitarnej PAH na pomoc głodującym dzieciom w Syrii i Sudanie

4) w piątek 24.11.2017 r. organizujemy dzień marchewkowy - konkurs w obieraniu marchewek na czas i marchewkowy poczęstunek

Od słów do czynów!

Zarząd Samorządu Uczniowskiego SP 43 w składzie: Maja Smaka, Martyna Wierciszewska, Natalia Piotrowska i Karolina Markiewicz, postanowił poprosić Pana Dyrektora o to, by na terenie przyszkolnym postawić karmnik dla ptaków. W dniu 26.10.2017r. dziewczęta zebrały się w szkolnej czytelni i w CIM powstało podanie, przekonujące, jak ważne jest dokarmianie ptaków zimą. Następnie uczennice zaniosły pismo do Pana Dyrektora, który ucieszył się z inicjatywy uczennic i obiecał przemyśleć ich prośbę.

Ostatni tydzień października – Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych – przeniósł nas w „Zimę”. Uczniowie po kilku tygodniach poznawania gawęd p. Simony Kossak z tomu „Dlaczego w trawie piszczy?”, zwłaszcza o tematyce jesiennej, już wiedzieli, jak trudną porą roku dla zwierzaków jest zima. Dzieci nie mogły pomóc wszystkim stworzeniom, ale postanowiły skupić sie na ptakach. One są najbardziej pokrzywdzone, przede wszystkim wtedy, gdy wszystko zakryje śnieg.

Zebranie Samorządu Uczniowskiego

W poniedziałek 09.10.2017r. na 6 lekcji w sali 110 odbędzie się zebranie zarządu SU oraz gospodarzy klas IV-VII. Obecność obowiązkowa!

Opiekunowie SU

MAJA SMAKA NOWĄ PRZEWODNICZĄCĄ ZARZĄDU SU!

28.09.2017 r. w naszej szkole odbyły się wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego. Startowały w nich 4 uczennice: Natalia Piotrowska z kl. VII A, Martyna  Wierciszewska z  kl. VI  A,  Karolina  Markiewicz  z  kl. VI B i Maja Smaka  z kl. VII C.

Wszystkie głosy: 291.
Prawidłowo oddane głosy: 287.
Błędnie wypełnione karty do głosowania: 4.

Komisja po podliczeniu głosów ustaliła, że Przewodniczącą Zarządu SU w SP nr 43 została Maja Smaka z k. VII C (129 głosów).

Pozostałe kandydatki objęły funkcję zastępców Przewodniczącej. Dziewczęta otrzymały następującą liczbę głosów:
·    Martyna Wierciszewska – 73,
·    Natalia Piotrowska – 47,
·    Karolina Markiewicz – 38.

Kampania wyborcza została zauważona przez wszystkich uczniów szkole, bo komitety wyborcze uczennic stanęły na wysokości zadania: były ulotki, plakaty wyborcze, baloniki, a przede wszystkim gra fair play.

Gratulujemy wszystkim kandydatkom i życzymy Im energii w organizowaniu różnych działań samorządowych.

Opiekunowie SU

UCZNIOWIE KANDYDUJĄCY NA STANOWISKO PRZEWODNICZĄCEGO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO W ROKU SZKOLNYM 2017/2018

1. Karolina Markiewicz klasa VIb

2. Natalia Piotrowska klasa VIIa

3. Maja Smaka klasa VIIc

4. Martyna Wierciszewska klasa VIa

Harmonogram wyborów na przewodniczącego S.U.
19-21.09.2017  –  ZGŁASZANIE KANDYDATÓW
Każda klasa może zgłosić tylko jednego kandydata
Kandydat musi spełniać następujące warunki:
- Średnia ocen w poprzednim roku szkolnym minimum 4,75 oraz wzorowe zachowanie
- Pozytywna opinia wychowawcy klasy;
Kandydatów zgłaszamy do opiekunów S.U.
22.09.2017  -  PODANIE LISTY KANDYDATÓW NA PRZEWODNICZĄCEGO S.U.
25– 27.09.2017 - KAMPANIA WYBORCZA
Kampania prowadzona na rzecz danego kandydata nie może być agresywna tzn.:
- nie niszczymy i nie usuwamy plakatów przygotowanych przez innych
- nie umieszczamy na plakatach obraźliwych rysunków
- dbamy o poprawność i czystość polskiej mowy ( nie używamy wulgaryzmów)
Plakaty nie spełniające w/w warunków będą usuwane przez członków Samorządu Uczniowskiego na polecenie opiekuna samorządu lub innych pracowników szkoły.
W przypadku stwierdzenia łamania regulaminu kandydat może zostać skreślony z listy wyborczej.
Obowiązkiem komitetów wyborczych jest sprzątnięcie terenu szkoły z plakatów i ulotek po zakończeniu kampanii wyborczej (najpóźniej do godziny 14:00 ostatniego dnia kampanii!)
28.09.2017    -  WYBORY PRZEWODNICZĄCEGO S.U.
29.09.2017    -  OGŁOSZENIE WYNIKÓW

Zapraszamy do pracy
w Samorządzie Uczniowskim
   Osoby zainteresowane pracą w Samorządzie Uczniowskim zapraszamy na spotkanie organizacyjne dnia 21.09.2017 r. (czwartek) do sali nr 110 o godzinie 11.30 .
Opiekunowie S.U.  Aneta Dziewiątkowska, Joanna Fiłończuk

Zapraszamy do pracy
w Samorządzie Uczniowskim
  Osoby zainteresowane pracą w Samorządzie Uczniowskim zapraszamy na spotkanie organizacyjne dnia 14.09.2017 r. (czwartek) do sali nr 110 o godzinie 11.30 (długa przerwa). Prosimy o przybycie po 3-4 osoby z każdej klasy IV-VII.
Opiekunowie S.U.  Aneta Dziewiątkowska, Joanna Fiłończuk