Przetargi publiczne

Rok szkolny 2017/2018 Rok szkolny 2016/2017 Rok szkolny 2015/2016 Rok szkolny 2014/2015 Rok szkolny 2013/2014 Rok szkolny 2012/2013 Media o nas

KRONIKA SZKOŁY

Rok szkolny 2017/2018

   


 

Ogólnopolski Konkurs Twórczości
Dzieci i Młodzieży "Dary serca"
  
        W ramach obchodów Dni Patronalnych miasta Białegostoku, w środę  27 września 2017r. w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym w Białymstoku, odbyła się prezentacja gry "Poznaję Białystok z Patronem Miasta". Prezentacji gry towarzyszyło rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego Konkursu Twórczości Dzieci i Młodzieży "Dary serca" poświęconego postaci bł. ks. Michała Sopoćki, w którym uczeń klasy VI B Patryk Popławski zdobył  Nagrodę główną. Praca powstała pod opieką pani Barbary Magnuszewskiej.

Zdjęcia w albumie fotograficznym.


 

Top 10 - Nauczycielska Lista Przebojów
        Z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej uczniowie kl. VII c, VI a i Zespół muzyczny Gadu-Gadu przygotowali nietypową część artystyczną. Na sceną wkroczył nauczyciel wychowania fizycznego po fachu (w rolę wcielił się Tymek Dziejma z VII c), który starał się o pracę w radio. Na swej drodze spotkał bardzo wymagającego prezentera radiowego (w tej roli Magda Jurkun z VII c), który za żadne skarby nie chciał zgodzić się na jego warunki. W końcu przystał na układ, w którym Darek Darecki (nauczyciel w-f) zaprezentuje swoje umiejętności, czyli naśladowanie różnych zespołów. Zaprosił on do współpracy swoich kolegów i koleżanki ze szkoły i rozpoczęli Nauczycielską Listę Przebojów. Na scenie pojawiały się hity polskiej muzyki rozrywkowej, takie jak "Remedium" czy "Zacznij od Bacha", ale chyba najwięcej emocji wywołał utwór Grubsona "Na szczycie"  (w rolę piosenkarza wcielił się Kuba Namojlik z VI a). Cała część artystyczna była pełna humoru, a każdy znalazł w niej coś dla siebie.
    Na koniec głos zabrał Pan Dyrektor Andrzej Danieluk, który złożył wszystkim nauczycielom i uczniom serdeczne życzenia. Pogratulował talentu występującym, podziękował za
 akademię. Wręczone zostały także stypendia za bardzo dobre wyniki w nauce nauce w roku szkolnym 2017/2018.
    Nauczycielską Listę Przebojów przygotowali pani Małgorzata Stempniewska, pani Małgorzata Sakowicz, pan Piotr Maxim. O scenografię zadbała pani Barbara Magnuszewska. Nagłośnieniem uroczystości zajął się pan Stanisław Łazuk.

Zdjęcia w albumie fotograficznym. 


Lekcja w kinie
"Za niebieskimi drzwiami"
    6 października to Światowy Dzień Uśmiechu. Podobno dzieci uśmiechają się kilkaset razy dziennie! Nasi uczniowie chyba kilka tysięcy! Takie uśmiechnięte buzie przyłapano w kinie Ton, gdzie klasy V-VII odbyły lekcję na temat powstawania efektów specjalnych w filmach. Potem był czas na śmiech, łzy, wzruszenie podczas oglądania filmu ,,Za niebieskimi drzwiami".
Zdjęcia w albumie fotograficznym.

 

"Obcy niebezpieczny"
   4 października w naszej szkole odbył się specjalny apel dla klas 4-7 ,,Obcy niebezpieczny". Spotkanie prowadziła Pani Martyna Kamińska - starszy sierżant Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej w Białymstoku. Przypominała dzieciom jak zachować się w sytuacji spotkania kogoś nieznajomego. Zachęciła do szukania wsparcia wśród bliskich, zwracania się o pomoc. To była cenna lekcja!!!
 Zdjęcia w albumie fotograficznym.

"Muzealni detektywi na tropie!
Tajemnice malarstwa"
Tajemniczy artysta na dworze Branickiego

   "Muzealni detektywi na tropie! Tajemnice malarstwa" to cykl spotkań edukacyjnych przygotowany dla najmłodszych odbiorców przez Muzeum Podlaskie w Białymstoku.
   W środę 27 września uczniowie klasy IIIF wraz z wychowawczynią panią Barbarą Taylor wzięli udział w pierwszych interaktywnych zajęciach "Tajemniczy artysta na dworze Branickiego". Poznaliśmy plany rozbudowy miasta przez hetmana Jana Klemensa Branickiego, dowiedzieliśmy się, co przetrwało do dziś.  Sprowadził on do Białegostoku architektów, inżynierów, malarzy i rzeźbiarzy, którzy pracowali nie tylko na dworze Branickich, ale także przy wielu projektach budowlanych w samym mieście. Pośród nich był malarz Augustyn Mirys. 
   Podsumowaniem zajęć był quiz. 
   Zajęcia prowadziła pani Anna Malesińska z Muzeum Podlaskiego, autorami zdjęć są panie Monika Węcław i Joanna Łukiańczyk. 
   Z niecierpliwością czekamy na następne zajęcia.       

   Zdjęcia w albumie fotograficznym. 

Sprzątanie  Świata 2017

         Wychodząc naprzeciw organizowanej na całym świecie akcji „Clean up the World” - w piątek 15 września uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielkami p. Anetą Dziewiątkowską i p. Bożeną Warzecha-Krasnowską po raz kolejny uczestniczyli w akcji ekologicznej „Sprzątanie Świata”. Akcję rozpoczęto pogadanką na temat zasad bezpieczeństwa oraz głównych celów tegorocznej edycji „Nie ma śmieci - są surowce". Udział w kampanii „Sprzątanie Świata”, które na stałe wpisało się w edukację ekologiczną naszej szkoły, jest doskonałą lekcją poszanowania środowiska, promowania nieśmiecenia oraz  rozbudzenia świadomości ekologicznej uczniów i odpowiedzialności za środowisko naturalne. To także zachęta do działań na rzecz ochrony środowiska oraz poszanowania zasobów naturalnych i racjonalnej gospodarki odpadami. Akcja miała również na celu pokazanie uczniom, że rozwiązaniem problemu zaśmieconego środowiska nie jest tylko coroczna zbiórka śmieci, lecz głównie zmiana nawyków w codziennym życiu, unikanie tworzenia odpadów oraz odpowiednie gospodarowanie nimi. Należy dążyć do zmiany postrzegania odpadów jako "śmieci", czyli czegoś niepotrzebnego, co powinno wylądować na wysypisku. Rzeczy, często uważane za niepotrzebne, w rzeczywistości mogą stać się wartościowymi surowcami, które po przetworzeniu zostaną użyte do produkcji różnych wartościowych przedmiotów. Akcja sprzątania naszej okolicy przebiegła sprawnie i bez zakłóceń,  pogoda dopisała, a w punktach zbiórki śmieci pojawiły się worki z zebranymi odpadami i było ich mniej niż w zeszłym roku – to nas bardzo cieszy.
   Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i czynny udział w akcji.

  Zdjęcia w albumie fotograficznym. 

XVII Międzynarodowy Marsz
Pamięci Zesłańców Sybiru

   7 września 2017 r. uczniowie klasy VII a pod opieką pani Mirosławy Kaliny reprezentowali naszą Szkołę na uroczystościach upamiętniającyh masowe wywózki Polaków na Sybir. W ramach XVII Międzynarodowego Marszu Pamięci Zesłańców Sybiru nasi uczniowie wysłuchali koncertu 77. Drużyny Harcerskiej im. Armii Krajowej z Kręciny  ,,Biedronka". ,,Śpiewająca drużyna"  przybyła z Krakowa i dała piękny przykład prawdziwego patriotyzmu.
     D
laczego warto pamiętać o tragicznych losach obywateli polskich zesłanych do Związku Radzieckiego w latach 40. i 50. XX w.?
    Dlatego, aby hasło "Ojczyzna w naszych sercach i pamięci" nie było pustym dźwiękiem, aby łączyło pokolenia, uczyło szacunku dla naszej przeszłości, uświadamiało nam cenę jaką zapłacili nasi przodkowie za prawo powrotu do Ojczyzny, za prawo do bycia wolnymi... Aby te straszne wydarzenia nigdy się nie powtórzyły.

Zdjęcia w albumie fotograficznym.
 

Miejska inauguracja roku szkolnego 2017/18 

   Dyrektorzy szkół, nauczyciele, rodzice, dzieci, delegacje szkół – poczty sztandarowe szkół podstawowych oraz gimnazjów zostali zaproszeni przez Prezydenta Miasta Białegostoku p.Tadeusza Truskolaskiego na Uroczystą Inaugurację Roku Szkolnego 2017/2018.
   4 września o godz. 16.00 odbyła się uroczysta msza, Molebień w Katedralnej Cerkwi pw. św. Mikołaja Cudotwórcy Arcybiskupa Miry Licyjskiej w Białymstoku. Nabożeństwo celebrowali duchowni parafii pod przewodnictwem Arcybiskupa Białostocko – Gdańskiego Jakuba. 5 września o godz. 9.00 odbyła się uroczysta msza w Kościele pw. Niepokalanego Serca Maryi w Białymstoku. Mszę celebrował Arcybiskup Edward Ozorowski.
   W obu uroczystościach wziął udział dyrektor szkoły, pan Andrzej Danieluk oraz szkolny poczet sztandarowy w składzie: Zuzanna Kruchelska, Anna Brzózko, Szymon Kononiuk z kl. VII a, Maja Smaka, Mateusz Milewski z kl. VII c, Magdalena Cylwik z kl. VI b. Poczet sztandarowy przygotowany został przez   
p. Małgorzatę Stempniewską.

Zdjęcia w albumie fotograficznym. 

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/18

   W sali gimnastycznej naszej szkoły o godz. 9.00 spotkali się najmłodsi uczniowie - oddział przedszkolny i klasy I-III. Towarzyszyli im rodzice, rodzeństwo i dziadkowie. Obecnych ciepło przywitał dyrektor szkoły pan Andrzej Danieluk i życzył radości z sukcesów szkolnych, przyjemności w zdobywaniu wiedzy, miłych chwil wśród koleżanek i kolegów.
   W tej samej sali o godz. 9.45 zgromadzili się uczniowie klas IV-VI i po raz pierwszy od
 18 lat klasy VII. Ich również serdecznie powitał dyrektor szkoły. Życzyl wszystkim rozwijania talentów, kreatywności i podejmowania słusznych decyzji.
    Po uroczystości wychowawcy zaprosili uczniow do klas na pierwsze w roku szkolnycm 2017/18 spotkania. 

Zdjęcia w albumie fotograficznym. 

Wiadomości

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 43 im. Simony Kossak w Białymstoku
    15-662 Białystok
    ul. Stroma 16
  • tel/fax 85 6611143 (7.30-15.30)
    www.facebook.com/SP43.Bialystok

Galeria zdjęć